Miluju Vietnam a prozradím vám, proč právě Vietnam by měl být tím místem, kam se vydat a proč je teď ten nejvhodnější čas jej objevit.

Jak jsem si začala plnit své sny

Už jako mladý děvče jsem měla celkem jasno v tom, co bych chtěla v životě dělat, čím se živit a co všechno poznat. Bylo mi však jasné, že svoje sny musím na čas odložit, protože tím prvním na co jsem se těšila, byla rodina a děti.

Miluju cestování a fotografování a už dávno jsem se rozhodla, procestovat "celý svět" nebo alespoň ta místa, která jsou mému srdci něčím blízká. Nejdříve jsem si užívala divokou přírodu Aljašky a národních parků v USA, až později jsem objevila svou nynější lásku - Vietnam.

 

Moje práce je mým koníčkem, díky tomuto koníčku mohu podnikat své  fotografické expedice

 

Díky své povaze a otevřenosti, poznávám stejně naladěné lidi a rozšiřuji své kontakty. Nejraději objevuji nová, dosud málo turisticky objevená místa, což je bohužel, čím dál složitější.

Cítím se šťastná, když se mohu o své zážitky podělit, když mohu poradit hostům mých besed nebo mladým cestovatelům, které potkávám na různých akcích, jak si svou cestu co nejvíc užít. Pořádám cestovatelské besedy, výstavy fotografií. Píšu články pro cestovatelské weby a v neposlední řadě, jsem autorkou dvou cestopisů -  Aljaška divoká a krásnáVietnam s vůní koriandru.

 

 

Hledání té správné cesty

Moje prvotní plány směřovaly k práci v cestovním ruchu. Představovala jsem si malou cestovní kancelář, která plní přání svých klientů a vozí je do jejich vysněných destinací, výhradně těch, které umím a kde jsem si tak říkajíc jistá v kramflecích. Připravila jsem si svůj koncept, zjistila vše potřebné a snažila se svou vizi realizovat....

 

Skutečnost byla jiná

 

Časem se ukázalo, že moje představy byly trošku jiné a tudy, že tudy cesta nevede. Musela jsem přehodnotit své podnikatelské záměry a pojmout své podnikání poněkud jinak.

 

 

 

 

Jak to všechno začalo

 

Noooo vážně “nevalně”.........., asi měsíc poté co jsem se stala OSVČ,  jsem si zlomila nohu. Skoro na dva měsíce mne to vyřadilo z provozu. Zpočátku jsem vůbec nevěděla, co budu dělat.

Měla jsem v "šuplíku" deník z Aljašky a tak jsem se rozhodla, že ho trošku opráším a připravím na prezentaci na jednom cestovatelském webu. Nějak jsem se rozjela a z několika stránek byla nakonec skoro bichle. 

Nezbylo než zjistit, jak lze z psaného textu vyrobit knížku. V tomto  ohledu  jsem měla velké štěstí na velice šikovné a prima lidi, kteří mi s tím vším pomohli a tak vznikla knížka Aljaška divoká a krásná.

 

Kde se vzal Vietnam?

Kde je ale cestovní kancelář? Moje původní plány se začaly vzdalovat, ale ještě jsem to nevzdávala.

Rozhodla jsem se absolvovat různá školení a kurzy a na jednom z nich jsem se seznámila s mladou paní - Vietnamkou, která  už cestovní  kancelář   vlastnila. Měly jsme si o čem povídat, časem jsme se začaly stýkat i mimo hodiny výuky. Byla to Ona, která přišla s nápadem napsat cestopis o Vietnamu.

Díky ní jsem se v létě 2013 poprvé vydala do Vietnamu.  Návštěva  země   mne nadchla. Příroda, místní lidi, kuchyně, to všechno mne oslovilo, chtěla  jsem  se dozvědět víc. Začala jsem hledat další informace na internetu, v knihách, všude, kde se dalo. Až tolik jsem jich nenašla, ale z dostupného jsem vyhodnotila, že Vietnam má obrovský potenciál. Už mi bylo jasné, která země pro mne bude v mém podnikání tou nejdůležitější. 

 

VIETNAM JE ČERNÝM KONĚM NA CESTOVNÍM TRHU

 

Práce v cestovním ruchu mne lákala stále a než si ujasním jak dál v soukromém podnikání, rozhodla jsem se pro návrat k práci průvodkyně. Specializace byla jasná - VIETNAM.

Žádná cestovka zrovna na mne nečekala, průvodců je spoustu. Musím se něčím odlišit  nabídnout, co ostatní nemají. Přihlásila jsem se na kurz Vietnamštiny. Ty první lekce byly vážně očistec. Jazyk je naprosto odlišný a výslovnost,  no  o tom si nechte vyprávět! Šlo to vážně ztuha. Taky nabídka práce nepřišla hned, ale až časem se zadařilo, nyní už pátým rokem jezdím několikrát ročně pracovně do Vietnamu.

 

Vietnam s vůní koriandru

Díky pravidelný cestám do téhle úžasné země jsem se naučila mnohé o přírodě, historii, památkách, místních lidech. Pořídila množství snímků a pak už byl jen krok k rozhodnutí, napsat další cestopis.

Vietnam s vůní koriandru, moje nová knížka, je na světě. Vydala jsem ji v roce 2017 a má už mnoho čtenářů. Pokračuji v pořádání cestovatelských besed, píšu články pro různé weby. Výstavy mých fotografií si našly svá místa a moje práce je mé velké hobby.

Do Vietnamu se vracím pravidelně a pomalu se stává mým druhým domovem. Dokonce a to je teda mazec, pomaličku začínám rozumět místním.  

E-BOOK JASNÁ VOLBA JAK DÁL

Mám spoustu nových zážitků, nepřeberné množství fotografií videí. Už teď vím, co všechno bych do knížky mohla ještě doplnit, a tak uzrálo rozhodnutí, nastal správný čas pro tvorbu mého prvního E-booku!

Výhody, které E-book skýtá:

  • E-book je živá kniha
  • E-book je snadno dostupný
  • E-book si mohu vzít s sebou na cesty
  • E-book nezná hranice, různé jazykové mutace jsou jen otázkou času

Už není jen knížkou v knihovně, ale otevřeným deníkem, do kterého můžu přidávat nové kapitoly a ty nejnovější informace pro vás. Od doby, kdy jsem vydala tištěnou verzi, jsem navštívila další zajímavá místa, začala jsem se více zajímat o etnické skupiny žijící na severu země, postupně hlouběji pronikám do jejich zvyků a tradic.

To vůbec nejdůležitější je fakt, že se sem stále vracím, takže se můžete těšit na "never ending story".... určitě je hodně toho co ještě nevím a co pro vás postupně budu zjišťovat o co se s vámi ráda podělím.